Menu Close

SAVANORYSTĖ

Savanoris – bet koks žmogus, skiriantis savo laiką, žinias, patirtį, energiją darbui organizacijoje ir neimantis už tai piniginio atlygio. Siekiantis asmeninio tobulėjimo, įgyjantis patirties, bei gaunantis dvasinės naudos, kuria dalijasi su bendruomene ir priimantis atsakomybę už savo veiklą. Tai žmogus motyvuotas atlikti  savanorišką darbą jam svarbioje visuomenės veiklos srityje. Jis sąmoningai nusprendžia tapti savanoriu šiam prasmingam darbui. Savanoriai, neapriboti darbo valandų, turi realią  galimybę išbandyti save įvairiose srityse, prisiimant atsakomybę. Tai yra itin aktualu studijuojantiems, besimokantiems.

Savanorystė – tai vienas būdų aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, prisidėti sprendžiant skurdo, nedarbo, bendruomenės saugumo, turiningo laisvalaikio organizavimo, sveikatos, aplinkosaugos, ugdymo ir kitokias problemas. Savanorystė atverčia plačias galimybes pažinti save, savo sugebėjimus, atskleisti gabumus, kurių iki šiol nematei. Savanorystė visuomenės pilietiškumo barometras. Kiekvienas žmogus yra ir turi būti pilnavertis mūsų bendruomenės narys. Tai yra neatlygintinas žmonių indėlis, darbas, siekiant kartu kurti tokią visuomenę, kurioje visi norime gyventi.

 

Savanoriška veikla remiasi:

  • Asmenybės motyvacija ir laisva pasirinkimo valia;
  • Suteikia sąlygas žmogui veikti vienam arba grupėje organizacijos rėmuose;
  • Pilietiškumo ugdymui, bendruomenės aktyvumo didinimui;
  • Didina žmonių galimybes, gerina kasdieninį gyvenimą;
  • Vienija žmones.

Šilutės socialinės globos namai kviečia tiek vyresnius tiek jaunus žmonės, norinčius ir galinčius įsiraukti į savanorišką veiklą.

Norintieji tapti Šilutės socialinės globos namų savanoriais gali kreiptis į socialinę darbuotoją užimtumui Gustiną Vykertaitę tel. +370 441 62 130 arbe el. paštu uzimtumas@silutesglobosnamai.lt

Susipažinti su savanoriškos veiklos aprašu galite čia.

2019 m. rugpjūčio 28 dieną Šilutės rajono savivaldybėje buvo pagerbti savanorystės kelią pasirinkę jaunuoliai. Šešis mėnesius jie savanoriavo  Šilutės senelių globos namuose. Baigus savanorystę ir  stojant į aukštąsias mokyklas jiems bus suteiktas aukštesnis stojimo balas.

savanoryste 2 savanoryste 1 savanores 4 savanores 6

     

 

Skip to content