Šilutės socialinės globos namai

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Taikos g. 12, Šilutė

Tel. Nr. (8 441) 62130,

El. paštas direktorius@silutesglobosnamai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.

Juridinis asmens kodas 177393649

2023 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

SAVANORYSTĖ

SAVANORYSTĖ

Savanoris – bet koks žmogus, skiriantis savo laiką, žinias, patirtį, energiją darbui organizacijoje ir neimantis už tai piniginio atlygio. Siekiantis asmeninio tobulėjimo, įgyjantis patirties, bei gaunantis dvasinės naudos, kuria dalijasi su bendruomene ir priimantis atsakomybę už savo veiklą. Tai žmogus motyvuotas atlikti  savanorišką darbą jam svarbioje visuomenės veiklos srityje. Jis sąmoningai nusprendžia tapti savanoriu šiam prasmingam darbui. Savanoriai, neapriboti darbo valandų, turi realią  galimubę išbandyti save įvairiose srityse, prisiimant atsakomybę. Tai yra itin aktualu studijuojantiems, besimokantiems.

Savanorystė – tai vienas būdų aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, prisidėti sprendžiant skurdo, nedarbo, bendruomenės saugumo, turiningo laisvalaikio organizavimo, sveikatos, aplinkosaugos, ugdymo ir kitokias problemas. Savanorystė atverčia plačias galimybes pažinti save, savo sugbėjimus, atskleisti gabumus, kurių iki šiol nematei. Savanorystė visuomenės pilietiškumo barometras. Kiekvienas žmogus yra ir turi būti pilnavertis mūsų bendruomenės narys. Tai yra neatlygintinas žmonių indėlis, darbas, siekiant kartu kurti tokią visuomenę, kurioje visi norime gyventi.

Savanoriška veikla remiasi:

  • Asmenybės motyvacija ir laisva pasirinkimo valia;
  • Suteikia sąlygas žmogui veikti vienam arba grupėje organizacijos rėmuose;
  • Pilietiškumo ugdymui, bendruomenės aktyvumo didinimui;
  • Didina žmonių galimybes, gerina kasdieninį gyvenimą;
  • Vienija žmones.

 Šilutės senelių globos namai kviečia tiek vyresnius tiek jaunus žmonės, norinčius ir galinčius įsiraukti į savanorišką veiklą.      

Norintieji tapti Šilutės senelių globos namų savanoriais gali kreiptis į užimtumo specialistę Ritą Poteliūnienę tel. Nr. (8 441) 62 130 arbe el. paštu uzimtumas@silutesseneliunamai.lt  

Susipažinti su savanoriškos veiklos aprašu galite čia.

2019 m. rugpjūčio 28 dieną Šilutės rajono savivaldybėje buvo pagerbti savanorystės kelią pasirinkę jaunuoliai. Šešis mėnesius jie savanoriavo  Šilutės senelių globos namuose. Baigus savanorystę ir  stojant į aukštąsias mokyklas jiems bus suteiktas aukštesnis stojimo balas.

savanoryste 2 savanoryste 1 savanores 4 savanores 6

Puslapis "Savanorystė" atnaujintas 2019-10-18