Menu Close

PROJEKTAS „SAVOS DARŽOVĖS“

Pavasaris asocijuojasi su bundančia gamta, o kartu ir primena apie primirštus sodo darbus lauke. Vieniems tai darbas, kitiems – atsipalaidavimo ir mėgstamas laisvalaikio praleidimo būdas. Ypatinga meile, neabejingumu žaliajai gamtai, augalams pasižyminti dabartinė įstaigos direktorė Evelina Balandė jau nebestebina savo kolektyvo vis naujomis idėjomis. Šį kartą įstaigoje sėkmingai įgyvendinamas projektas „Savos daržovės“. Tyrimais įrodyta, kad sodininkystė galėtų būti puikus būdas siekiantiems malšinti stresą, darbas sode padeda sumažinti kortizolio, streso hormono lygmenį, taip pat teigiamai atsiliepia ne tik smegenų darbui, bet ir fizinei sveikatai. Visi žinome, kad prieinamumas ir galimybė būti lauke laikomi svarbiais geros sveikatos ir savijautos veiksniais ir kad, daugelis pagyvenusių žmonių norėtų būti judresni ir aktyvesni. Todėl įgyvendindami šį projektą įstaigos darbuotojai siekia ir tikisi, kad projektas „Savos daržovės“ paskatins fizinį senjorų aktyvumą. 

Projekto tikslas: skatinti senjorų, gyvenančių senelių globos namuose, užimtumą ir fizinę sveikatą, palaikyti seniai įgytus įgūdžius auginant, prižiūrint pačių pasodintas daržoves natūralioje aplinkoje. 

Projekto uždaviniai:
1. Atrasti rėmėjų pakeltoms lysvėms senelių globos namų teritorijoje įrengti.
2. Skatinti bendrystės, prasmingo laiko kartu leidimą palaikant draugiškus bendruomeninius santykius tarp darbuotojų ir senelių globos namų gyventojų. 
3. Per sodininkystę gerinti ne tik fizinę, bet ir psichinę senjorų savijautą.
4. Visą projekto procesą fotografuoti, o medžiagą patalpinti projekto puslapyje https://www.silutesglobosnamai.lt „Naujienų“ skiltyje.

       Projekto įgyvendinimas prasidėjo Vilkyčių kaime įsikūrusios A. Gečo įmonės savininkui Arūnui Gečui padovanojus medienos pakeltoms lysvėms pasigaminti. Šio verslininko dėka mintis įrengti senjorams savą daržą neliko vien svajonė. 

1 2 3

Įstaigos vairuotojas Raimondas Petkevičius paruošė jau turimą medieną ir mikliai sumeistravo dvi didžiules lysves. Tuščiose medinėse lysvėse daržovių neužauginsi, tad įstaigos administracija kreipėsi į UAB „Klasmann-Deilmann SRC Šilutė“ direktorių Kazimierą Kaminską, prašydama paramos durpėmis. Visos Šilutės senelių globos namų bendruomenės vardu įstaigos direktorė Evelina Balandė taria nuoširdų Ačiū UAB „Klasmann-Deilmann SRC Šilutė“ direktoriui Kazimierui Kaminskui.
durpes 4
Ir pagaliau atšilus orams, gegužės 4 d., draugiška senelių namų bendruomenė galėjo suberti turimas daržovių sėklas į purią žemę. Senjorai sėjo tarpusavyje derindami daržoves, gėles bei daugiamečių prieskoninių žolelių sodinukus, kruopščiai juos palaistė.

1 20170504_134935 3 4 5 6 9 8

Dabar belieka stebėti dygstančius augalus, juos laistyti ir ravėti. Lysvių priežiūra patikėta seneliams. Bet kuris iš jų turės galimybę išėjęs į lauką pasiskinti ir pasimėgauti savo rankomis ir rūpesčiu užaugintu derliumi.

10 20170504_140723

Skip to content